15 June 2023
Europe/Bratislava timezone

30 rokov Slovenska v Európskej organizácii pre jadrový výskum CERN

Ústav fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, v spolupráci s Ústavom experimen- tálnej fyziky SAV v Košiciach, Vás pozýva na podujatie, ktoré organizujeme pri príležitosti 30. výročia Slovenskej republiky v CERN.

Podujatie sa bude konať 15.06.2023 o 8:30 na Ústave fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ
v Košiciach, Park Angelinum 9.

Akcia sa skladá z dvoch samostatných častí. Dopoludnia sú prednášky z oblasti fyziky elementárnych častíc a experimentov v CERN. V druhej – praktickej časti budú mať študenti možnosť poskladať detektor častíc - hmlovú komoru.

Jednu komoru bude skladať štvorčlenný tím, počet komôr, ktoré máme k dispozícii je cca 12, a teda počet účastníkov tejto druhej časti je limitovaný.

Registrácia na podujatie je možná prostredníctvom učiteľov fyziky na: pf-ufv-dod@upjs.sk
Predbežný termín prihlásenia je do 02.06.2023.
Po naplnení kapacity nebudeme môcť ďalších účastníkov akceptovať.

Veríme, že svojou účasťou prispejete k úspešnému priebehu podujatia.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Projekt je spolufinancovaný s podporou MŠVVŠ SR a grantovej agentúry KEGA, projekt č. 015UPJŠ-4/2021.

Starts
Ends